Elektros tiekėjų pasirinkimas

Nors elektros tiekėjo pasirinkimo procesas įsibėgėjo ir daliai vartotojų nekyla sunkumų renkantis tiekėją, daliai jų, vis dar kyla klausimų dėl elektros tiekėjų pasirinkimo proceso. Kai kurie vartotojai dar nėra tikri ar jie apskritai patenka į pirmąjį etapą. Todėl ESO, vykdydamas sutartis su vartotojais ir būdamas visuomeninio tiekimo sutarties šalis, paštu, el. laiškais ir/arba sms papildomai informuos gyventojus apie vykstantį pokytį dėl visuomeninio elektros energijos tiekimo. Ypač – patenkančius į pirmąjį pasirinkimo etapą. Vartotojams bus pateikta informacija apie visuomeninio elektros tiekimo monopolinių sąlygų atsisakymą, sudarant galimybę laisvai rinktis nepriklausomą elektros tiekėją.

Elektros rinkos liberalizavimo proceso metu buvo aktyviai diskutuojama su asmens duomenų apsaugos priežiūros institucija – Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, siekiant užtikrinti tinkamą asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimą šio svarbaus Lietuvai elektros tiekimo rinkai pokyčio metu.

Paprastai kalbant, tai reiškia, kad elektros energija tapo tokia pat preke ar paslauga, kaip mobilusis ryšys, kabelinė televizija ar internetas. Ją teikia įvairios įmonės, o gyventojams belieka išsirinkti, su kuria iš jų pasirašyti elektros energijos teikimo sutartį.

Palyginkite pasiūlymus. Tiekėjų kainos ar planų pasiūlymai gali būti labai skirtingi, bet gali būti ir labai panašūs. Pavyzdžiui, Jie gali sieti kainodarą pagal elektros energijos kilmę, gali siūlyti ir kitų paslaugų.

Nepasirinkusieji mokės brangiau. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją kuo greičiau ir nelikti prie garantinio tiekimo turėtų būti suinteresuoti ir patys vartotojai. Mat garantinis elektros tiekimas yra brangesnis.

Ar patarimas naudingas??

0 / 2

Apie autorių