10 įdomybių apie Velykas, kurių nežinojote.

Velykos yra viena iš svarbiausių ir seniausių krikščionių švenčių, mininčių Jėzaus Kristaus prisikėlimą. Ši šventė kupina įvairių tradicijų, simbolių ir papročių. Štai dešimt įdomybių apie Velykas:

  1. Judanti data: Velykų data kiekvienais metais keičiasi. Ji nustatoma pagal mėnulio kalendorių – švenčiama pirmąjį sekmadienį po pirmosios pavasario pilnaties, kuri įvyksta po pavasario lygiadienio.
  2. Pavadinimo kilmė: Žodis „Velykos” lietuvių kalboje kilęs iš pavasario švenčių, kurios buvo švenčiamos prieškrikščioniškais laikais. Daugelyje kitų kalbų, pvz., anglų (Easter) ir vokiečių (Ostern), pavadinimas siejamas su pavasario deive.
  3. Velykinis zuikis: Velykinio zuikio tradicija kilo iš Vokietijos. Pasak legendos, zuikis neša spalvotus kiaušinius ir dovanas gerai elgęms vaikams.
  4. Velykiniai kiaušiniai: Dažyti ar kitaip puošti kiaušiniai yra vienas iš seniausių Velykų simbolių, simbolizuojantis naują gyvenimą ir atgimimą.
  5. Pasaulyje švenčiama įvairiai: Skirtingose šalyse ir kultūrose Velykos švenčiamos įvairiais būdais, nuo iškilmingų procesijų iki unikalių tradicijų, pavyzdžiui, vandens liejimo Lenkijoje ar kovos kiaušiniais Anglijoje.
  6. Pasninkas: Daugelis krikščionių laikosi 40 dienų pasninko prieš Velykas, kuris prasideda Užgavėnėmis ir baigiasi Didžiojo Penktadienio vakare. Šis laikotarpis vadinamas Gavėnia.
  7. Velykų saldainiai: Velykų metu populiariausi saldainiai yra šokoladiniai kiaušiniai ir zuikiai. Jungtinėse Amerikos Valstijose labai mėgstami yra želė pupelės.
  8. Balti drabužiai: Tradiciškai Velykų sekmadienį žmonės vilkėdavo baltus drabužius kaip švaros ir nekaltybės simbolį.
  9. Pirmoji Velykų šventė: Pirmą kartą Velykos kaip krikščionių šventė buvo minėtos 2 amžiuje, bet tik tikslus jos šventimo būdas ir data buvo nustatyti 325 m. per Pirmąjį Nikejos susirinkimą.
  10. Pasaulio rekordai: Didžiausias pasaulyje Velykinis kiaušinis buvo pagamintas Italijoje 2011 m. Jis svėrė 7 200 kg. O didžiausias Velykinis zuikis buvo pagamintas Pietų Afrikoje 1999 m. Jis buvo 3 metrų aukščio ir sverė 3 tonas.
Taip pat skaitykite:  Antikos Pasaulio Paslaptys: Senovės Civilizacijų Neišspręsti Mįslės.

Velykos yra laikas atnaujinimui, šeimos ir draugų susibūrimams, taip pat įvairių tradicijų ir papročių išsaugojimui ir perdavimui iš kartos į kartą.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių