Valstybinio masto civilinės saugos pratybos: kaip pasiruošti nelaimei?

a colorful umbrella with a heart painted on it

Artėjant valstybinio lygio civilinės saugos pratyboms, Lietuvos gyventojai turėtų būti informuoti ir pasiruošę. Pratybos, kurios vyks su tematika „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai atsitikus branduolinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje”, yra gyvybiškai svarbios visiems.

Vienas iš svarbiausių pratybų elementų – gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos testavimas. Tai atliksime 10:00 val., kai visoje šalyje nuskambės tris minutes truksiantis garsinis signalas „Dėmesio visiems”. Be to, gyventojams į mobiliuosius telefonus bus išsiųsti pranešimai, perspėjantys apie būsimą patikrinimą.

Svarbu žinoti, kad išgirdus sirenas, reikia įsijungti nacionalinį radiją ar televiziją ir išklausyti informaciją apie galimus pavojus bei kaip elgtis ekstremalioje situacijoje. Jei esate vietoje, kur sirenos garsas nepasiekia, svarbu iš anksto įjungti savo telefone korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte svarbius pranešimus.

Visi gyventojai turėtų žinoti, kaip pasiruošti įvairioms nelaimei: turėkite namuose pakankamai maisto, vandens, vaistų, taip pat nepamirškite apie žvakes, degtukus, žibintuvėlius ir radiją. Informacija apie tai, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms ir kaip veikia perspėjimo sistemos, prieinama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei civilinės saugos interneto svetainėse pagd.lrv.lt ir lt72.lt.

Mūsų pareiga – būti informuotiems ir pasiruošusiems bet kokiai situacijai, nes tai padeda ne tik apsaugoti mūsų gyvybes ir turtą, bet ir palengvina gelbėjimo tarnybų darbą, užtikrinant greitesnę ir efektyvesnę pagalbą ekstremalios situacijos atveju.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių