2024 metais Lietuva paskelbė naują saulės elektrinių paramos programą

2024 metais Lietuva paskelbė naują saulės elektrinių paramos programą, skiriant dėmesį atsinaujinančios energijos plėtrai ir skatinant gyventojus bei įmones įsirengti saulės jėgaines. Ši iniciatyva yra dalis šalies pastangų mažinti priklausomybę nuo importuojamos energijos ir skatinti tvarią energijos gamybą.

Paramos administravimą vykdo Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pavaldžioji įstaiga – Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). 2024 metų sausio mėnesį buvo paskelbtas kvietimas, skirtas namų ūkiams, norintiems įsirengti saulės elektrines, o didžiulė susidomėjimo banga parodė, kad gyventojai yra labai suinteresuoti atsinaujinančios energijos sprendimais​​.

Pagal programą, saulės elektrinėms skirta parama apima tiek naujų elektrinių įrengimą, tiek esamų elektrinių galingumo didinimą. Paramos dydis yra nustatytas už kiekvieną įrengtos galios kilovatą (kW), skiriant 323,01 euro už naujai įrengtą kW ir 243,20 euro už esamos elektrinės galingumo didinimą​​. Tai leidžia gyventojams sumažinti pradinę investiciją į saulės energijos sprendimus.

Paramos programos taisyklės taip pat nurodo, kad projektus reikia įgyvendinti per 9 mėnesius nuo paraiškos pateikimo dienos. Tuo pačiu, reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius reikalavimus, kurie palengvina paraiškų vertinimo procesą ir padeda išvengti nesklandumų​​.

Norint pateikti paraišką paramai gauti, būtina registruotis Aplinkos projektų valdymo informacinėje sistemoje (APVIS), kur yra pateikiamos išsamos instrukcijos paraiškų teikimui​​​​. Gyventojai ir įmonės gali kreiptis dėl finansavimo, įvykdę visus nurodytus reikalavimus ir pateikę reikalingus dokumentus.

Be paramos saulės elektrinėms, Lietuva skatina investicijas į saulės energijos projektus, pavyzdžiui, skiriant finansavimą atsinaujinančių išteklių energijos bendrijoms ir piliečių energetikos bendrijoms, taip pat sudarant palankesnes sąlygas investicijoms išsimokėtinai​​​​.

Ši paramos schema atspindi Lietuvos siekį stiprinti savo energetinį saugumą ir pereiti prie tvarios energijos gamybos, tuo pačiu mažinant aplinkos taršą ir skatinant žaliąjį verslumą

Taip pat skaitykite:  Tvarumas ir Ekologija: "Peržengiant Žaliosios Bangos Ribas: Verslas Kaip Pasaulio Gelbėtojas"

Ar patarimas naudingas??

1 / 0

Apie autorių