10 įdomybių apie futbolą, kurių nežinojote.

Įdomybės apie futbolą

  1. Istorijos pradžia: Futbolo šaknys siekia mažiausiai 2 tūkstantmečius atgal, su žaidimais, kurie buvo žaidžiami Kinijoje, Graikijoje, Romoje ir kitose senovės civilizacijose.

  2. Pirmosios taisyklės: Šiuolaikinio futbolo taisyklės buvo suformuluotos Anglijoje 1863 m., kai buvo įkurtas Anglijos futbolo asociacijų sąjungos (FA).

  3. Pasaulio čempionatas: Pirmasis FIFA pasaulio čempionatas įvyko Urugvajuje 1930 m. Šis renginys yra vienas didžiausių ir labiausiai stebimų sporto įvykių visame pasaulyje.

  4. Rekordininkai: Pelé yra vienintelis žaidėjas, triskart laimėjęs FIFA pasaulio čempionatą, ir tai padarė su Brazilijos nacionaline komanda 1958, 1962 ir 1970 m.

  5. Didžiausias stadionas: Rungrado 1-ojo gegužės stadionas Pchenjane, Šiaurės Korėjoje, yra didžiausias futbolo stadionas pasaulyje, galintis sutalpinti apie 114 000 žiūrovų.

  6. Geriausiai apmokamas futbolininkas: Lionel Messi ir Cristiano Ronaldo yra vieni geriausiai apmokamų futbolininkų istorijoje, su kontraktais ir rėmimo sandoriais, kurie per metus viršija šimtus milijonų eurų.

  7. Futbolas Olimpinėse žaidynėse: Futbolas tapo Olimpinių žaidynių dalimi 1900 m. Paryžiuje, o moterų futbolas buvo įtrauktas į olimpines žaidynes tik 1996 m. Atlantoje.

  8. Populiariausias sportas: Futbolas yra pripažintas kaip populiariausias sportas pasaulyje, turintis apie 4 milijardus gerbėjų visame pasaulyje.

  9. Deriniai: Keli miestai ar regionai turi įtemptus futbolo derbius, pvz., „El Clásico” tarp FC Barcelona ir Real Madrid Ispanijoje ar „Superclasico” tarp Boca Juniors ir River Plate Argentinoje, kurie yra daugiau nei sporto varžybos, atspindintys kultūrinę ir socialinę įtampą.

  10. Nulinės lygiosios: Pirmasis oficialiai užfiksuotas futbolo rungtynių rezultatas, kai buvo naudojamos šiuolaikinės taisyklės, buvo 0:0 lygiosios tarp Škotijos ir Anglijos 1872 m.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių