10 įdomybių apie krepšinį kurių nežinojote.

 1. Pradžia: Krepšinis buvo išrastas Jameso Naismitho 1891 m. kaip žaidimas, skirtas išlaikyti jo studentų fizinę formą per žiemą.
 2. Pirmasis krepšinio kamuolys: Pradiniuose krepšinio žaidimuose buvo naudojami futbolo kamuoliai. Pirmasis specialiai krepšiniui sukurtas kamuolys buvo pagamintas 1894 m.
 3. NBA įkūrimas: Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) buvo įkurta 1946 m. kaip Amerikos krepšinio asociacija, vėliau pavadinta NBA.
 4. Moterys ir krepšinis: Moterų Nacionalinė Krepšinio Asociacija (WNBA) pradėjo savo pirmąjį sezoną 1997 m., pabrėždama moterų indėlį į profesionalų krepšinį.
 5. Tarptautinė populiarumas: Nuo jo išradimo krepšinis išplito po visą pasaulį ir dabar yra vienas iš populiariausių sporto šakų, su stipriomis lygomis Europoje, Azijoje ir kitur.
 6. Olimpinis sportas: Krepšinis tapo olimpine sporto šaka 1936 m. Berlyno žaidynėse. Moterų krepšinis į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas 1976 m.
 7. Taisyklių kilmė: Krepšinio taisyklės buvo parašytos ant dviejų paprastų lapų. James Naismith paskelbė 13 originalių krepšinio taisyklių, kurios buvo pakankamai paprastos, kad žaidimas būtų lengvai suprantamas ir žaidžiamas.
 8. Pirmasis profesionalus rungtynes: Pirmosios dokumentuotos profesionalios krepšinio rungtynės buvo žaistos 1898 m. Trentone, Naujajame Džersyje.
 9. Trijų taškų metimas: Trijų taškų linija buvo įtraukta į NBA 1979 m., o tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) sekė pavyzdžiu 1984 m.
 10. Rekordai: Wilt Chamberlain yra vienintelis NBA žaidėjas, kuris per vienas rungtynes pelnė 100 taškų. Tai įvyko 1962 m., o rekordas išlieka nepalaužtas.
  Šie faktai atspindi krepšinio įvairovę ir globalų poveikį, pabrėždami jų svarbą pasaulio sporto ir kultūros kontekste.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių

Parašykite komentarą 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *