10 įdomybių, kurių negirdėjote.


Įdomybės, kurias pateikiu, gali būti naujos daugeliui žmonių ir atskleisti neįprastus ar mažiau žinomus faktus iš įvairių sričių:

  1. Vandenyno gilumoje yra upės. Cenotos – tai požeminės upės ir ežerai, randami vandenyno dugne, kurie formuojasi dėl druskos ir gėlo vandens sąveikos, sukuriant unikalius povandeninius peizažus.
  2. Medžiai „kalbasi” tarpusavyje. Naudojant grybų mikorizos tinklą, vadinamą „miško internetu”, medžiai gali siųsti maisto medžiagas ir signalus vieni kitiems, padedant silpnesniems augalams išgyventi.
  3. Bananas yra uoga, o avokadas – vaisius. Botaniškai kalbant, bananai priskiriami uogoms, o avokadai – vaisiams, nes jie auga medyje ir turi kietą sėklą viduje.
  4. Žemės atmosferoje yra „raudonų spirgų”. Tai reiškinys, kai viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, aukštai virš audrų, susidaro raudonos spalvos žaibai, kurie retai matomi iš žemės paviršiaus.
  5. Viena sekundė iš pradžių buvo apibrėžta kaip 1/86,400 Žemės sukimosi ciklo dalis. Vėliau laiko matavimas buvo patikslintas naudojant atominį laikrodį, remiantis cezio atomų virpesiais.
  6. Antarktidoje yra ugnikalniai, kurie išmeta ledą, o ne lavą. Šie vadinamieji „šaltieji ugnikalniai” išmeta šaltą skystį, kuris greitai šąla, formuodamas ledo srautus.
  7. Kai kurie žvėrys gali regėti ultravioletinę šviesą. Pavyzdžiui, bitės ir kai kurie paukščiai gali matyti UV spinduliuotę, kuri padeda jiems rasti maistą ir naviguoti.
  8. Egipte yra piramidė, kuri senesnė už didžiąsias Gizos piramides. Djoserio laiptinės piramidė yra laikoma pirmąja istorijoje statyta piramide ir yra senesnė nei bet kuris iš Didžiojo trikampio.
  9. Knygų kvapas yra popieriaus senėjimo ir rašalo cheminės reakcijos rezultatas. Šis kvapas, kurį daugelis mėgsta, atsiranda dėl lignino, esančio popieriuje, skaidymosi.
  10. Yra kalba, kurią kalba tik švilpimu. Silbo Gomero kalba, naudojama Kanarų salose, yra visiškai švilpimo kalba, skirta bendrauti per didelius atstumus naudojant švilpimo tonus ir melodijas, imituojančias žodžių intonacijas.
Taip pat skaitykite:  2024 m. Balandžio Mėnesio Zodiako Prognozės Pagal Orion Vega.

Šios įdomybės rodo, kiek daug įvairių ir neįtikėtinų dalykų galima rasti mūsų pasaulyje, pradedant nuo gamtos stebuklų ir baigiant žmogaus sukurtomis struktūromis bei kalbomis.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių