10 įdomybių apie Antarktidą, kurių negirdėjote.

  1. Antarktidos atradimas. Antarktida oficialiai buvo atrasta 1820 m., kai rusų jūrų ekspedicija, vadovaujama Fabianas Gottliebas von Bellingshausenas ir Michailas Lazarevas, pirmą kartą išvydo žemyną.

  2. Didžiausias pasaulio ledynas. Antarktidoje yra didžiausias pasaulio ledynas – Lamero ledynas, kurio plotas yra didesnis nei Anglijos.

  3. Beveik visiškai padengta ledu. Antarktida yra penktas pagal dydį žemynas, ir apie 98% jos teritorijos yra padengta ledu, kurio vidutinis storis siekia apie 1,6 kilometro.

  4. Žemiausia temperatūra Žemėje. Antarktidoje užfiksuota žemiausia kada nors Žemėje matuota temperatūra – minus 89,2 °C (minus 128,6 °F), kuri buvo užfiksuota 1983 m. Rusijos Vostoko stotyje.

  5. Antarktidos sutartis. 1959 m. buvo pasirašyta Antarktidos sutartis, kuri draudžia karinę veiklą, branduolinį bandymą ir atliekų šalinimą žemyne, taip pat skatina mokslinius tyrimus.

  6. Diena ir naktis. Antarktidoje yra viena diena ir viena naktis per metus. Vasarą saulė niekada nesileidžia, o žiemą – niekada nekyla, dėl ko susidaro unikalūs sąlyginai nuolatinės dienos ar nakties periodai.

  7. Gyvūnai. Nors Antarktida yra nepalanki daugumai gyvų organizmų, čia gyvena keletas rūšių, prisitaikiusių prie ekstremalių sąlygų, įskaitant imperatoriškuosius pingvinus, jūrų leopardus ir įvairias jūrų paukščių rūšis.

  8. Ledo kalnai. Antarktidos ledynai dažnai lūžta, formuodami ledkalnius, kurie gali būti įvairių formų ir dydžių, kai kurie iš jų – didesni už miestus.

  9. Moksliniai tyrimai. Antarktida yra laikoma viena iš geriausių vietų moksliniams tyrimams, susijusiems su klimato kaita, ledynų dinamika ir Žemės praeities rekonstrukcija per ledynų gręžinius.

  10. Subglaciniai ežerai. Po Antarktidos ledu yra daugiau nei 400 žinomų subglacinių ežerų, kurie yra izoliuoti nuo išorės pasaulio tūkstančius metų. Tyrimai šiuose ežeruose gali atskleisti informacijos apie gyvybės galimybes ekstremaliomis sąlygomis ir Žemės klimato istoriją.

Taip pat skaitykite:  "Actas kaip Natūralus Augalų Kenkėjų Atbaidymo Sprendimas"

Antarktida yra vienas iš Žemės kontinentų, kuris tebėra mažiausiai paliestas žmogaus veiklos, todėl jis suteikia unikalią galimybę mokslininkams tirti gamtinius procesus ir gyvybės atsparumą ekstremaliose sąlygose.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių