10 įdomybių apie kosmosą, kurių negirdėjote.

 

  1. Kosminis greitis. Pirmasis kosminis greitis, reikalingas ištrūkti iš Žemės gravitacijos, yra apie 7,9 km/s. Tai greitis, kurio reikia, kad objektas galėtų skrieti aplink Žemę stabiliame orbitiniame skrydyje.

  2. Voyager zondai. Voyager 1 ir Voyager 2 yra pirmieji Žemės aparatai, palikę Saules sistemos ribas. Voyager 1 iškeliavo toliau nei bet kuris kitas žmogaus sukurtas objektas, pasiekdamas meždžiųžemišką erdvę.

  3. Absoliutus šaltis kosmose. Kosmoso tuštumoje temperatūra yra maždaug 2,7 kelvino (-270,45 °C), kuri yra arti absoliutaus nulio ir atspindi kosminės mikrobangų foninės spinduliuotės temperatūrą.

  4. Šviesmečiai kaip atstumo matas. Šviesmečis – tai atstumas, kurį šviesa nukeliauja per metus, maždaug 9,461 trilijono kilometrų. Astronomijoje šis matas naudojamas nurodyti žvaigždžių ir galaktikų atstumus.

  5. Juodosios skylės. Juodosios skylės yra kosminiai objektai su tokiu stipriu gravitacijos lauku, kad net šviesa negali ištrūkti iš jų. Jų egzistavimą numatė Einšteino bendroji reliatyvumo teorija.

  6. Pulsarai. Pulsarai yra greitai sukasi neutroninės žvaigždės, išspinduliuojančios radijo bangas ir kitos elektromagnetinės spinduliuotės pliūpsnius. Jie veikia tarsi kosminiai švyturiai.

  7. Galaktikų susidūrimai. Nors galaktikos yra milžiniškos, jos gali susidurti ir susijungti. Dėl didelių tarpžvaigždinių atstumų žvaigždžių susidūrimai yra reti, bet gravitacija gali dramatiškai pakeisti galaktikų formą.

  8. Kosminė spinduliuotė. Kosminė spinduliuotė apima daleles iš Saules ir kitų žvaigždžių, taip pat tarpžvaigždinę medžiagą. Žemėje mus nuo jos didžiąja dalimi apsaugo atmosfera ir magnetinis laukas.

  9. Visatos plėtimasis. Visata nuolat plečiasi nuo Didžiojo sprogimo, kuris, manoma, įvyko prieš maždaug 13,8 milijardo metų. Šis plėtimasis reiškia, kad galaktikos tolsta viena nuo kitos.

  10. Ekzoplanetos. Ekzoplanetos yra planetos, skriejančios aplink kitas žvaigždes, ne mūsų Saulę. Nuo pirmosios ekzoplanetos atradimo 1995 m., buvo atrasta tūkstančiai tokių planetų, kai kurios iš jų gali būti panašios į Žemę.

Taip pat skaitykite:  Kaip Laimėti Teleloto?

Šie faktai atspindi kosmoso tyrinėjimų įvairovę ir mokslinių atradimų, kurie išplečia mūsų supratimą apie

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių