10 įdomybių apie kavą, kurių negirdėjote.

  1. Kavos kilmė. Manoma, kad kava pirmą kartą buvo atrasta Etiopijoje apie 9-ąjį amžių, kai vienuolis pastebėjo, kaip jo ožkos tapo energingesnės suvalgius tam tikrų krūmų uogas.

  2. Kavos pavadinimas. Žodis „kava” kilo iš arabų kalbos žodžio „qahwah”, kuris reiškia „jėga” ir galbūt buvo naudojamas nurodyti stimuliuojančiam poveikiui.

  3. Pasaulio kavos gamyba. Brazilija yra didžiausia kavos gamintoja pasaulyje, gamindama apie trečdalį visos pasaulio kavos.

  4. Kavos rūšys. Yra dvi pagrindinės kavos rūšys – Arabica ir Robusta. Arabica yra labiau vertinama dėl savo subtilaus skonio, o Robusta – dėl stipresnio skonio ir didesnio kofeino kiekio.

  5. Kavos pupelės nėra pupelės. Techniškai kalbant, kavos „pupelės” iš tikrųjų yra sėklos, esančios kavos vaisiaus – kavos uogos – viduje.

  6. Espresso kilmė. Espresso, kuris reiškia „išspaustas” italų kalba, buvo išrastas Milane, Italijoje, 20 amžiaus pradžioje, siekiant pagreitinti kavos ruošimo procesą darbuotojams.

  7. Viena iš brangiausių kavos rūšių. Kopi Luwak yra viena iš brangiausių kavos rūšių pasaulyje, gaminama iš pupelių, kurias suvalgo ir išmatose palieka civeta, mažas Indonezijos gyvūnas.

  8. Kavos nauda sveikatai. Tyrimai rodo, kad kava gali sumažinti kai kurių ligų, įskaitant 2 tipo diabetą, Parkinsono ligą ir tam tikrų rūšių vėžį, riziką.

  9. Didžiausias kavos puodelis pasaulyje. 2019 m. Honduroje buvo pagamintas didžiausias kavos puodelis, kurio talpa siekė beveik 20 000 litrų kavos.

  10. Kavos kultūra. Kava yra daugiau nei tik gėrimas; ji sukuria unikalią kultūrą ir bendruomenę aplink save, nuo Italijos espresso barų iki Japonijos kavos ceremonijų, atspindėdama skirtingas pasaulio kultūras ir jų požiūrį į kavos mėgavimąsi.

Šie faktai atskleidžia kavos pasaulio įvairovę ir jos svarbą visuomenėje, pradedant nuo jos istorinės kilmės ir baigiant šiuolaikiniais kavos vartojimo būdais.

Taip pat skaitykite:  Gastronominės Kelionės Senjorams: "Skonio Nuotykiai: Gastronominės Kelionės kaip Senjorų Gyvenimo Praturtinimas"

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių

Parašykite komentarą 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *