10 įdomybių apie kates, kurių negirėjote.

  1. Senovės Egiptas. Katės buvo garbinamos kaip šventos gyvūnai Senovės Egipte. Jie tikėjo, kad katės apsaugo namus nuo blogų dvasių ir suteikia palankumą iš dievų. Katėms buvo statomi paminklai, o jų žūtis sukeldavo šeimininkų gedulą.
  2. Katės kaip naminių gyvūnų pradžia. Manoma, kad katės buvo prijaukintos maždaug prieš 9,500 metų Artimuosiuose Rytuose. Jų prijaukinimas prasidėjo nuo katės, kuri padėdavo žmonėms saugoti grūdų sandėlius nuo graužikų.
  3. Katės uoslė. Nors dažniausiai kalbama apie šunų uoslę, katės taip pat turi labai jautrią uoslę, kuri yra apie 14 kartų stipresnė už žmogaus. Tai leidžia joms puikiai atpažinti įvairius kvapus.
  4. Naktinis matymas. Katės turi puikų naktinį matymą, leidžiantį joms medžioti priešus ar grobį tamsoje. Jų akys yra pritaikytos sugerti kuo daugiau šviesos, o speciali membrana, vadinama tapetum lucidum, padeda atspindėti šviesą, pagerindama matymą tamsoje.
  5. Miaukimas kaip bendravimo priemonė. Įdomu tai, kad suaugusios katės miaukia tik bendraudamos su žmonėmis, o ne su kitomis katėmis. Katės su kitomis katėmis bendrauja naudodamos kūno kalbą, murkimą, ir įvairius šnypščiojimus bei ūžesius.
  6. Murkimas ir jo paslaptys. Katės murkia ne tik kai jaučiasi patogiai ir laimingai, bet ir kai jaučiasi skausmą ar baimę. Murkimo mechanizmas ir tikslas vis dar yra tiriamas, bet manoma, kad tai gali padėti katėms nurimti ar net greičiau gyti.
  7. Gimę medžiotojai. Katės yra puikūs medžiotojai, gebantys sumedžioti įvairius vabzdžius, graužikus ir mažesnius gyvūnus. Jų medžioklės įgūdžiai yra instinktyvūs ir pradeda ryškėti net labai jauname amžiuje.
  8. Katės ir jų devyni gyvenimai. Sena prietara sako, kad katėms yra devyni gyvenimai, dėl jų gebėjimo išsigelbėti iš pavojingų situacijų. Mokslas tai paaiškina jų lankstumu, greitu reakcijos laiku ir gebėjimu kontroliuoti kūną kritimo metu.
  9. Katės kaip socialiniai gyvūnai. Nors dažnai manoma, kad katės yra atsiskyrėliai, jos gali būti labai socialios ir prieraišios prie savo žmonių bei kitų namų gyvūnų, jei užmezgamas ryšys nuo jauno amžiaus.
  10. Katės kaip parazitų šeimininkai. Katės yra žinomos kaip pagrindiniai Toxoplasma gondii parazito, kuris gali sukelti toksoplazmozę, nešiotojai. Parazitas gali turėti įtakos ne tik katėms, bet ir žmonėms, ypač nėščioms moterims.
Taip pat skaitykite:  10 įdomybių apie paukščių migraciją, kurių negirdėjote.

Katės yra ne tik nepriklausomi ir paslaptingi gyvūnai, bet ir puikūs draugai, turintys sudėtingą elgesį ir socialinę struktūrą. Jų unikalūs gebėjimai ir asmenybės daro jas vienomis iš populiariausių naminių gyvūnų visame pasaulyje.

Ar patarimas naudingas??

0 / 0

Apie autorių