10 įdomybių apie Kinų Naujuosius metus, kurių nežinojote.


Naujieji Mėnulio metai, dar žinomi kaip Kinų Naujieji metai ar Pavasario šventė, yra viena svarbiausių ir plačiausiai švenčiamų tradicinių švenčių Kinijoje ir daugelyje Azijos šalių. Štai dešimt įdomybių apie šią spalvingą ir prasmingą šventę:

  1. Remiasi mėnulio kalendoriumi: Naujieji Mėnulio metai prasideda pirmąja mėnulio kalendoriaus diena ir tęsiasi iki pirmojo pilnaties ciklo, paprastai tai yra 15 dienų šventė.
  2. Žvėrių zodiakas: Kiekvieni Naujieji Mėnulio metai yra siejami su vienu iš dvylikos zodiako ženklų, kurie yra gyvūnai: žiurkė, jautis, tigras, triušis, drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo ir kiaulė. Kiekvienas gyvūnas atneša skirtingas savybes ir laimę į ateinantį metų ciklą.
  3. Didžiausia migracija pasaulyje: Naujųjų Mėnulio metų proga vyksta didžiausia masinė migracija pasaulyje, vadinama „Chunyun”, kai milijonai žmonių grįžta į savo gimtąsias vietas švęsti su šeimomis.
  4. Raudona spalva: Raudona spalva dominuoja šventės metu, nes ji Kinijos kultūroje simbolizuoja laimę, sėkmę ir gerą sveikatą. Žmonės puošia savo namus raudonomis dekoracijomis ir dėvi raudonus drabužius.
  5. Angpao: Vaikams ir nepasiturintiems šeimos nariams dažnai dovanojami „angpao” – raudoni vokai su pinigais. Tai laikoma palaiminimo ir sėkmės gestu.
  6. Fejerverkai ir petardos: Fejerverkų paleidimas ir petardų sproginėjimas yra būtini Naujųjų Mėnulio metų elementai, skirti išvyti blogąsias dvasias ir pritraukti gerąją fortūną.
  7. Tradiciškai valgomi patiekalai: Šventės metu ruošiami ir valgomi specialūs patiekalai, kurie simbolizuoja gerovę, sveikatą ir ilgaamžiškumą, pvz., jiaozi (koldūnai), niangao (moliūgų pyragas) ir ryžių kamuoliukai.
  8. Šeimos susibūrimai: Naujųjų Mėnulio metų išvakarėse šeimos susirenka „reunion dinner” – ypatingai svarbiu šeimos vakarienės susibūrimu, simbolizuojančiu vienybę ir atjautą.
  9. Lanternų festivalis: Naujųjų Mėnulio metų šventimas baigiasi Lanternų festivaliu, kuris tradiciškai žymi pavasario atėjimą. Šis festivalis apšviečiamas spalvotomis lempomis ir žibintais, o dangus nušviečiamas fejerverkais.
  10. Laimės dievai: Naujųjų Mėnulio metų proga dažnai garbinami įvairūs laimės ir gerovės dievai. Vienas iš populiariausių yra Dievas Cai Shen, laimės ir turtų dievas.
Taip pat skaitykite:  2024 m. Balandžio Mėnesio Zodiako Prognozės Pagal Orion Vega.

Naujieji Mėnulio metai yra kupini tradicijų, simbolių ir šeimos šventimo, atspindintys turtingą kultūrinį paveldą ir bendruomenės dvasią.

Ar patarimas naudingas??

1 / 0

Apie autorių